نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزارى اجلاس با شكوه نماز در دبيرستان پسرانه دوره دوم حضرت جوادالائمه(ع)

گزارش تصويرى

به گزارش روابط عمومى آموزش و پرورش ناحيه دو يزد و در راستاى تحقق سند تحول بنيادين كه در آن ترويج و توسعه فريضه نماز يكى از اهداف مهم ترسيم شده است با حضور دانش آموزان، مديران و مربيان پرورشى سطح مدارس ناحيه دو، مسئولينى از فرماندارى يزد،اداره كل آموزش و پرورش استان يزد اجلاس منطقه اى نماز با همت و همكارى ستاد اقامه نماز استان، سازمان فرهنگى ورزشى شهردارى يزد و با تلاش چندين ماهه كارشناسي قران ، عترت و نماز اين مديريت، مسئولين دبيرستان پسرانه دوره دوم حضرت جواد الائمه(ع) در محل نمازخانه دبيرستان ياد شده برگزار شد.

علي اصغر بيشمار معاون پرورشى و تربيت بدنى اين مديريت طى سخنانى در اين مراسم گفت: گسترش فرهنگ نماز و نمازخوانى در بين دانش آموزان همواره از توصيه هاى مقام معظم رهبرى بوده و اين مديريت در راستاى  توسعه و تعميق اين فريضه مهم الهى در بين مدارس از هيچ كوششي دريغ نخواهد كرد.

در ادامه استاد على اكبر كاظمى معاون پرورشى دبيرستان شهيد صدوقى كه خود يكى از حافظين  و قاريان برجسته كشورى است با ارائه كليپى از فعاليت ها و نوآورى هايي در عرصه نماز كه در دبيرستان شهيد صدوقى به اجرا در آمده را به نمايش گذاشت و پس از آن با اشاره به چند آيه از قران كريم نقش مهم و اساسى نماز را در زندگى انسان ها براى حاضرين تشريح نمود.

اجراى شعر خوانى و تواشيح توسط دانش آموزان،مديحه سرايى توسط مداح اهل بيت حاج سعيد ميرزايى, سخنرانى استاد شايق در خصوص نماز و نقش آن در زندگى افراد از ديگر برنامه هاى اين مراسم بود.

گفتنى است پس از پايان اين اجلاس طبق سنوات هر روزه نماز جماعت در آن محل برپا گرديد و پس از آن از دانش آموزان مدارسى كه آثار خود را در زمينه نماز در  قالب هاى داستان نويسى، مقاله نويسى، نقاشى،شعر و ... به دبيرخانه اين اجلاس ارسال نموده و پس از داورى به عنوان آثار برتر انتخاب گرديده بودند با اهداى تنديس هايى توسط مسئولين تقدير به عمل آمد.

روابط عمومى اين مديريت از همه دست اندركاران برگزار كننده آن اجلاس با شكوه به ويژه مديريت و كادر اجرايى و آموزشى دبيرستان پسرانه حضرت جواد الائمه(ع) نهايت تشكر و قدر دانى خود را اعلام و برايشان آرزوى توفيق بيش از پيش براى خدمت در زمينه هاى مختلف فرهنگى را دارد.