نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

با حضور مديركل دفتر آموزش دبستانى وزارت متبوع همايش تخصصى مديران مدارس ابتدايى نواحى يك و دو برگزار شد

با حضور مديركل دفتر آموزش دبستانى وزارت متبوع همايش تخصصى مديران مدارس ابتدايى نواحى يك و دو برگزار شد


گزارش تصويرى

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش آموزش و پرورش ناحيه دو يزد،با حضور دكتر مرتضى شكوهى مدير كل دفتر آموزش دبستانى وزارت متبوع همايش تخصصى مديران مقطع ابتدايى نواحى يك و دو و كارشناسان حوزه آموزش ابتدايى مناطق ١٤ گانه يزد با موضوع تدبير و بوم در محل پژوهشگاه آيت الله خاتمى برگزار شد.

مدیر کل دفتر دبستان وزارت آموزش و پرورش در این همایش عنوان کرد : برنامه ریزی یکی از اصول اولویت دار درحوزه آموزش است که به ما کمک می کند در کنار انبوهی از انتظارات و توقعات آن دسته از خواسته ها که دارای اولویت و اهمیت بیشتری هستند، سریعتر به نتیجه برسند. وی گفت: همه کارشناسان برنامه ریزی آموزشی به این امر معتقدند که سخت ترین کار در حوزه آموزش در ادارات و مناطق شهرستانها صورت می گیرد؛ چرا که به جای پرداختن به نقش خود به نقش های دیگران باید توجه نمایند و بتوانند یک برنامه سالانه مبتنی بر تحلیل آنچه در گذشته اتفاق اتفاده و آنچه قرار است در مدرسه در سال آینده انجام شود تدوین نمایند. شکوهی افزود: با ایجاد محیط های یادگیری سالم و عاری از هر گونه رقابت های مسموم و برگزاری محیط عاطفی روانی مثبت برای دانش آموزان به خصوص با ایجاد محیط بازی و یادگیری به صورت اتاقهای بازی وتأکید بر تکالیف مهارت محور در مدارس بتوانیم فرزندانی با توانایی های بالا پرورش دهیم .

در ادامه این همایش دكتر دانافر مديركل آموزش و پرورش استان يزد طى سخنانى مقطع ابتدايى را يكي از مقاطع زيربنايى، مهم، حساس و سرنوشت ساز در آموزش و پرورش دانست و خطاب به مديران گفت: هرگونه موفقيتى كه در دوره ابتدايى اتفاق بيفتد زمينه پيشرفت در مقاطع تحصيلى بالاتر را به همراه دارد. اين مقام مسئول با اذعان به اينكه معاونين آموزش ابتدايى اداره كل ، شهرستان ها و مناطق و تيم آموزش ابتدايى استان آماده اند تا با تمام ظرفيت هايشان به كادر اجرايى و آموزشى مدارس كمك كنند از مديران مدارس خواست با برنامه ريزى هر چه تمام تر و صحيح تر اين دوره را مديريت تا انشالله در آينده شاهد شكوفايى و درخشش آينده سازان اين مرز و بوم باشيم.

گفتنی است در پایان این همایش با حضور دكتر شكوهى، دكتردانافر، معاونين آموزش ابتدايى نواحى يك و دو، اداره كل و كارشناسان اين حوزه از مديران خلاق و نوآور استان كه در زمينه هاى مختلف آموزشى و پرورشى فعاليت داشته اند با اهداى لوح تقدير و هديه تقدير به عمل آمد.