نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

با حضور دكتر طالبى استاندار يزد دبستان پسرانه دانش افتتاح شد

با حضور دكتر طالبى استاندار يزد دبستان پسرانه دانش افتتاح شدبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحيه دويزد دبستان پسرانه دانش(قدس قديم) افتتاح شد.

اسمعيلى زاده مدير آموزش و پرورش ناحيه دو در اين مراسم ضمن خير مقدم به مدعوين حاضر گفت طبق فرمايش مقام معظم رهبرى دانش آموزان اتباع كه تاكنون ٧٠٥٣ نفر در سطح مدارس اين مديريت ثبت نام شده اند،همانند ديگر دانش آموزان بدون هيچ گونه محدوديتى مشغول تحصيل هستند.

در ادامه استاندار یزد ضمن خیر مقدم به نماینده کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان اظهار داشت : امیدوارم با همکاری و همیاری ایشان قدم های بسیار خوبی را در راستای حمایت از پناهندگان در استان برداریم . " محمد علی طالبی " در ادامه از حمایت های کمیساریا در تامین امکانات و مدیریت امور مهاجرین در استان یزد تشکر کرد و افزود :خوشبختانه امروز فضای خوبی برای ارائه خدمت به مهاجرین و پناهندگان در استان فراهم شده است به ویژه در خصوص تحصیل دانش آموزان مهاجر که تاکید داریم در استان حتی یک دانش آموز اتباع نباید از تحصیل محروم باشد. وی با اشاره به اینکه قدم های خوبی در حمایت از اتباع در استان برداشته شده است گفت : همکاری آموزش و پرورش در فراهم کردن پوشش حداکثری تحصیلی دانش آموزان اتباع و همچنین سرمایه گذاری از محل اعتبارات دولتی و سازمان های بین المللی و کمیساریا در زمینه هایی مثل بهداشت و درمان کارهایی انجام شده است . استاندار تصریح کرد : باید در استان فضای تعامل، همکاری و هم زیستی را به وجود بیاوریم و شرایط را به گونه ای فراهم کنیم که با کمترین مشکل و تبعات فرهنگی و اجتماعی این هم زیستی در استان یزد اتفاق بیافتد که در این مسیر قدم های خوبی برداشته شده است . طالبی به تحصیل دانش آموزان اتباع تاکید کرد و افزود : هرچه سطح آموزشی و تحصیلات را در جامعه مهاجر استان افزایش بدهیم قطعا به رفع بعضی از مشکلات و مسائل اجتماعی که در استان وجود دارد کمک می نماییم . وی افزود : با توجه به تعداد جمعیت پناهنده که در استان داریم نیازمند همراهی و کمک سازمان های بین المللی هستیم تا برخی دغدغه هایی که مردم در حوزه های مختلف دارند با این کمک ها و همکاری برطرف شود و فضای مسالمت آمیز و همکاری و تعامل بین دو ملت ایران و افغانستان و جامعه مهاجر و پناهنده در استان به خوبی به وجود آید . گفتنی است آموزشگاه 12 کلاسه دانش ناحیه دو یزد در مساحت 2 هزار متر مربع و با هزار متر مربع زیر بنا و از اعتبارات کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان و اعتبارات ملی و استانی با حضور " صالح صبح " نماینده این سازمان افتتاح شد .