نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیین افتتاح دبیرستان خیری"محمدرضا عارف" برگزار شد

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه دو محمدرضا عارف در آیین افتتاح این دبیرستان که به همت بنیاد فرهنگی مصلی نژاد ساخته شده ، گفت : شاخص های کیفی در بخش آموزش و پرورش یزد نمونه است

وی افزود : افزایش نرخ بیش از 50 درصدی باسوادی کشور یکی از دستاوردهای مهم انقلاب است و خواستار مشارکت تمام مردم برای توسعه آموزشی و فرهنگی کشور شد  .

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : درخشش امروز آموزش و پرورش استان یزد مرهون تلاش ها و دلسوزی معلمان یزدی است .

استاندار یزد نیز در ادامه با اشاره به مشارکت خیرین مدرسه ساز ، گفت : از ابتدای امسال تاکنون 35 میلیارد تومان جذب خیری در حوزه های مختلف استان انجام شد است .

محمدعلی طالبی عارف را شخصیتی قابل احترام دانست و گفت : نام دکتر عارف به آموزش و پرورش استان اعتبار می دهد .

وی افزود : جذب خیرین مدرسه ساز یکی از ضرورت های استان برای سازماندهی و بهسازی مدارس فرسوده استان است .

دکتر دانافر ضمن تقدیر و تشکر از بنیاد فرهنگی مصلی نژاد جهت احداث این مدرسه خیری اظهار  داشت : افتتاح این بنای ماندگار با نام اصحاب علم و فرهنگ ، همزمان با چهملین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به فال نیک میگیرم .

در ادامه محمدرضا عارفی مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان افزود : در حال حاضر 146 پروژه نیمه تمام در استان یزد وجود دارد که با پیگیری های صورت گرفته تعداد 55 پروژه نیمه تمام استان از محل اعتبارات ملی سال 97 تأمین شد و حدود 500 میلیارد ریال تخصیص اعتبار در نظر گرفته شده است که از این تعداد 76 پروژه دارای پیشرفت فیزیکی حدود 50درصد می باشد .

گفتنی است دبیرستان پسرانه متوسطه دوره اول "دکتر محمدرضا عارف" که به همت بنیاد فرهنگی مصلی نژاد ساخته شده است با حضور نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، استاندار یزد ، مدیر کل آموزش و پرورش و حمعی از فرهنگیان افتتاح شد

آدرس کوتاه: