نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آئین کلنگ زنی احداث آموزشگاه 6 کلاسه در روستای دهنو یزد

آئین کلنگ زنی احداث آموزشگاه 6 کلاسه در روستای دهنو یزد


هر ماه بین 6 تا 7 مدرسه خیّر ساز در استان یزد افتتاح می شود که در کشور نمونه است.

 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه دو یزد، سیّد محمّد رستگاری فرمانداریزد در این مراسم در سخنانی تلاش و همکاری خیّرین  دهیاری و شورای اسلامی روستای دهنو با آموزش و پرورش را الگویی برای دیگر مناطق تحت پوشش بخش مرکزی شهرستان دانست و گفت: همه باید در شرایط حسّاس این سال تحصیلی یاریگر مدارس باشیم.

سپس ذاکر مدیر کل نوسازی مدارس استان یزد از اجرای طرح آجر به آجر خبر داد و گفت: حضور خیّرین در کنار متوّلیان دستگاه تعلیم و تربیت در کشور مثال زدنی و الگوست.

عباسعلی دانافر مدیر کل آموزش و  پرورش استان یزد نیز  در این مراسم گفت: هر ماه بین 6 تا 7 مدرسه خیّر ساز در استان یزد افتتاح می شود که در کشور نمونه است.

وی تاکید کرد: 35 درصد مدارس مشمول تخریب و بازسازی بوده اند که با همّت و همکاری خیّرین مدرسه ساز این عدد به 23 درصد کاهش یافته و تلاش این عزیزان  در این راستا ستودنی است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان خاطر نشان ساخت: همانگونه که بهداشت و سلامت دانش آموزان مهم است، آموزش آنان نیز بسیار مهم و در اولویت است و اساس کار، حضور فیزیکی در مدارس است زیرا سن  دانش آموزان و شکل گیری شخصیت و هوّیت آنان  اقتضا می کند که یادگیری را در مدرسه ادامه دهند. امّا در شرایط فعلی کرونا تصمیم گیری در مورد آموزش حضوری  یا غیر حضوری  با مدرسه است.

دانافر افزود:  سرمایه گذاری در آموزش و پرورش، زیربنایی و بلند مدّت است و مدیر مدرسه با مشارکت خیّرین شوراهای اسلامی و خانواده ها بهتر می تواند در راستای اهداف مورد نظر دستگاه تعلیم و تربیت حرکت کند.

در ادامه حمید اسمعیلی زاده مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد از همکاری و بذل عنایت همه جانبه ی خبّر ین مدرسه ساز در محدوده ی تحت پوشش ناحیه دو یزد تشکّر کرد و افزود:  با کلنگ زنی جهت آغاز عملیات احداث  انجام عملیات تکمیل و یا افتتاح چند آموزشگاه در ناحیه دو ، سال تحصیلی  جدید کاملا متفاوت با سنوات قبل در حوزه مدیریت این ناحیه آغاز شده که جای بسی افتخار است.  

همچنین خواجه رضایی رئیس مجمع خبّرین مدرسه ساز یزد از آغاز عملیات ساخت 42 پروژه  آموزشی در نیمه نخست سال جاری خبر داد که به طور میانگین در هر ماه 7 پروژه  کلنگ زنی شده است.

در پایان این مراسم تعدادی از مسئولین استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند،  کلنگ احداث آموزشگاه خیِر ساز حاج قاسم رمضانی زاده به زمین زده شد.

همچنین بازدید از محل احداث پروژه ی خبّر ساز کانون فرهنگی - تربیتی روستای دهنو انجام گرفت.